×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

جدیدترین ها

امروز : یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 14 April , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
قاتلان سردار سلیمانی، نامزدهای احتمالی جمهوری‌خواهان آمریکا در ۲۰۲۴

به گزارش تهران۲۴، در حالی که هنوز سه سال تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا باقی مانده، اما جمهوری‌خواهان آمریکا رایزنی‌ها برای نامزد شدن در انتخابات درون حزبی را آغاز کرده‌اند.

اشاره‌های «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا برای نامزدی در انتخابات این کشور به بزرگترین مانع برای دیگر مدعیان انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان تبدیل شده است.

در حالی که هیچ یک از نامزدهای احتمالی جمهوری‌خواهان به طور قطعی برنامه‌های خود برای انتخابات ۲۰۲۴ را اعلام نکرده‌اند اما بسیاری از نامزدهای احتمالی، ارتباط با سران حزب جمهوری‌خواه و حامیان مالی در ایالت‌های کلیدی را آغاز کرده و به سخنرانی در اماکن عمومی می‌پردازند.

در ادامه ۱۰ نامزد حزب جمهوری‌خواهان که احتمالا در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ شرکت خواهند کرد به شرح زیر است:

دونالد ترامپ

ترامپ پس از آنکه ژانویه سال گذشته از کاخ سفید خارج شد همواره با کنایه درباره احتمال شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ صحبت کرده است و اشاره‌های وی در این باره، طی ماه‌های اخیر بیشتر شده است.

وی از ارائه جزئیات خودداری کرده است اما بارها گفته که طرفدارانش از تصمیم وی درباره احتمال شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ «بسیار خرسند» خواهند شد.

اعلام کارزار انتخاباتی وی برای سال ۲۰۲۴ به زودی نخواهد بود. وی در مصاحبه‌ای که اوایل ماه نوامبر ۲۰۲۱ با فاکس نیوز داشته، گفت احتمالا تا انتخابات میان دوره ۲۰۲۲ کنگره صبر خواهد کرد و پس از آن تصمیم درباره نامزدی برای ورود به کاخ سفید در سال ۲۰۲۴ را اعلام می‌کند.

اگر وی وارد رقابت با دیگر نامزدهای جمهوری‌خواهان شود، حداقل در حال حاضر می‌توان وی را برنده نهایی حزب جمهوری‌خواه برای حضور در انتخابات ۲۰۲۴ دانست.

بر اساس نظرسنجی که مرکز «پلیتیکو-مورنینگ» در اواسط دسامبر انجام داده، ۶۹ درصد از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه خواستار بازگشت ترامپ در سال ۲۰۲۴ هستند.

مایک پنس

«مایک پنس» به عنوان معاون رئیس جمهور سابق آمریکا، یک گزینه آشکار برای جمهوری‌خواهان برای حضور در انتخابات ۲۰۲۴ بوده و وی چهار سال را به عنوان نفر دوم دولت ترامپ در کاخ سفید سپری کرده بود.

وی پیشتر نیز سفرهایی به «نیوهمپشایر» و دیگر مجمع‌های انتخاباتی داشته و گمانه‌زنی‌ها درباره بلندپروزای‌های سیاسی وی را افزایش داده است. نکته قابل توجه آن است که وی عدم شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا را رد نکرده است.

وی در ماه دسامبر در مصاحبه با سی‌ان‌ان و در جریان سفر به نیوهمپشایر گفته بود: «من سال ۲۰۲۳ می‌توانم صادقانه به شما درباره نامزدی بگویم».

البته تردیدهایی درباره دوام مایک پنس در رقابت‌های درون حزبی جمهوری‌خواهان وجود دارد. ترامپ و طرفدارانش از اقدام پنس در تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری اخیر انتقاد کرده و از وی ناامید شده‌اند.

ترامپ اخیرا در جریان تجمعی در فلوریدا گفته بود که پنس با اقدام خود در تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ که به پیروزی جو بایدن منتهی شد، به شدت به خود آسیب زده است.

مایک پامپئو

«مایک پامپئو» وزیر خارجه سابق آمریکا کارزاری را برای تقویت نامزدهای حزب جمهوری‌خواه در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۲۲ به راه انداخته است. پامپئو مدعی شده است که تمرکز کنونی وی، کمک به جمهوری‌خواهان برای تحت کنترل در آوردن مجدد مجلس نمایندگان و سنای آمریکاست. پامپئو تا کنون از پاسخ دادن به این سوال که چقدر به نامزدی احتمالی به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ چشم دوخته، طفره رفته است. اما وی هنوز نگفته است که آیا احتمال نامزدی ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری، بر تصمیم کلی وی تاثیر خواهد داشت یا خیر.

وی چندی پیش در مصاحبه با فاکس نیوز در پاسخ به سوالی که اگر ترامپ تصمیم بگیرد که برای انتخابات ریاست جمهوی ۲۰۲۴ نامزد شود، تصمیم وی برای نامزدی در انتخابات چه خواهد بود که پاسخ داد وی همیشه آماده یک مبارزه خوب است.

نیکی هیلی

نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل طی ماه‌های اخیر کارهایی را انجام می‌دهد که اکثر نامزدها احتمالی ریاست جمهوری آمریکا برای حضور در کاخ سفید انجام می‌دهند. او یک کمیته اقدام سیاسی برای تقویت نامزدهای جمهوری‌خواه در آستانه انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۲۲ تشکیل داده است. وی همچنین در مجمع‌های انتخاباتی ایالت‌ها حضور یافته و تلاش دارد از پیچیدگی‌های حزب جمهور‌خواهان در دوران پس از ترامپ عبور کرده و نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود.

البته هیلی با وضعیت متزلزلی در میان طرفداران جمهوری‌خواهان برخوردار است. وی اوایل سال ۲۰۲۱، از ترامپ به دلیل خودداری در پذیرفتن نتایج انتخابات ۲۰۲۰ انتقاد کرده بود که همین موضوع خشم طرفداران ترامپ را از وی به همراه داشته است. البته از آن زمان به بعد، وی رویکرد احترام آمیزی را نسبت به رئیس جمهور سابق آمریکا در پیش گرفته و گفته است در صورتی که ترامپ وارد رقابت‌های انتخابای ۲۰۲۴ شود، وی از این رقابت کناره‌گیری می‌کند.

ران دوسانتز

ران دوسانتز، فرماندار ایالت فلوریدا گفته که در حال حاضر تنها تمرکز وی برای انتخابات میان دوره کنگره ۲۰۲۲ بوده اما وی گمانه‌زنی‌ها در این باره که احتمالا برای انتخابات ریاست جمهوری نامزد شود را رد نکرده است.

دوسانتز سال گذشته به دلیل رویکرد آزادانه‌اش در قبال همه‌گیری کرونا و پاسخ‌های خشمگینانه به توصیه‌های مقام‌های بهداشتی، محبوبیت پیدا کرده بود. فعالیت‌های وی برای جمع آوری کمک‌های مالی، بسیاری از ناظران سیاسی را به این فکر واداشته که آیا هدف وی انتخابات میان دوره ۲۰۲۲ بوده یا آنکه به هدفی فراتر از آن فکر می‌کند.

در صورتی که دوسانتز برای رقابت‌های درون حزبی ۲۰۲۴ اعلام آمادگی کند، کمتر کسی درباره توانایی وی در خصوص جمع آوری کمک‌های مالی تردید دارد.

اندوخته کمیته سیاسی وی در بانک حدود ۶۷ میلیون دلار بوده و وی پیشتر نیز کمک‌های مالی از تمام ۵۰ ایالت آمریکا دریافت کرده است.

چیزی که هنوز مشخص نبوده این است در صورتی که ترامب برای انتخابات ۲۰۲۴ اعلام نامزدی کند، آیا وی نیز وارد رقابت‌های درون حزبی خواهد شد یا خیر. بر خلاف بسیاری از نامزدهای احتمالی سال ۲۰۲۴، دوسانتز هنوز به طور رسمی اعلام نکرده در صورت نامزدی ترامپ، وی از رقابت‌ها کناره‌گیری خواهد کرد.

تد کروز

تد کروز، سناتور ایالت تگزاس در سال ۲۰۱۶ نیز در رقابت‌های مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت کرد و در این رقابت‌ها شکست تلخی را از ترامپ متحمل شد. اگر چه وی پس از ورود ترامپ به کاخ سفید، به یکی از طرفداران وی تبدیل شد اما این موضوع مانع از آن نخواهد شد که بار دیگر در انتخابات ۲۰۲۴ نامزد نشود.

وی در مصاحبه با نیوزمکس گفته بود که قطعا به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای سال ۲۰۲۴ فکر می‌کند.

«کریس کریستی» فرماندار سابق نیوجرسی، «کریستی نوئم» فرماندار داکوتای جنوبی، «تام کاتن» سناتور ایالت آرکانزاس و «لاری هوگان» فرماندار ایالت مریلند از دیگر نامزدهای احتمالی جمهوری خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا خواهند بود.

انتهای پیام/.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.