×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

جدیدترین ها

امروز : پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 30 May , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
کدام استان‌ها بالاترین و پایین‌ترین تورم را دارند + نمودار‌

به گزارش تهران۲۴، حرکت تدریجی اما امیدوارکننده کاهش نرخ تورم از ماه‌های قبل شروع شده و همچنان ادامه دارد به طوری که در بهمن ماه نرخ تورم سالانه، ماهانه و نقطه به نقطه‌‌ نسبت به دی ماه کاهش یافت. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه ۱۴۰۰ برای خانوارهای کشور به عدد ۴۱٫۴ درصد رسید. 

* تورم کل کشور 

در بهمن ماه ۱۴۰۰ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۳۹۶٫۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۲٫۱ درصد افزایش نشان می دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان مازندران با ۴٫۱ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان بوشهر با ۱۰۰ درصد است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ۳۵٫۴ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان مازندران (۴۲٫۴ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (۲۸,۷ درصد) است.

بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (۴۹٫۲ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (۳۷٫۸ درصد) است.

 در حال حاضر نرخ تورم سالانه ۲۴ استان بالاتر از نرخ میانگین کل کشور محسوب می‌شود. باید توجه داشت که تورم کنونی میراث سیاست‌های نادرست دولت روحانی است که در دولت سیزدهم برنامه ریزی برای کاهش آن و افزایش قدرت رفاه عمومی جامعه در دستور کار قرار گرفت.

* تورم خانوار شهری

در بهمن ماه ۱۴۰۰ عدد شاخص کل تورم برای خانوارهای شهری (۱۰۰-۱۳۹۵) به ۳۹۱٫۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۲٫۰ درصد افزایش نشان می‌دهد. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه ۱۴۰۰ برای خانوارهای شهری به عدد ۴۰٫۸ درصد رسید.

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان مازندران با ۴۰ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کرمان با ۰٫۸ درصد است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ۳۵٫۳ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان مازندران (۴۲٫۱ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (۲۸٫۹ درصد) است.

 بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان های کهگیلویه و بویراحمد و ایلام (۴۷,۵ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (۳۷,۷ درصد) است.

* تورم خانوار روستایی

‌در بهمن ماه ۱۴۰۰ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (۱۰۰-۱۳۹۵) به ۴۲۲٫۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۲٫۷ درصد افزایش داشته است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه ۱۴۰۰ برای خانوارهای روستایی به عدد ۴۴٫۲ درصد رسید.

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان قم با ۵٫۵ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان خراسان شمالی با ۰٫۹ درصد است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی ۳۵,۸ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (۴۴٫۱ درصد) و کمترین آن مربوط به استان همدان (۲۶٫۴ درصد) است.

 بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (۵۲٫۸ درصد) و کمترین آن مربوط به استان همدان (۳۷٫۷ درصد) است.

انتهای پیام/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.