×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

جدیدترین ها

امروز : یکشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 3 March , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
درخواست صهیونیست‌ها برای ترور فوری یحیی السنوار

به گزارش تهران۲۴، در پی سخنرانی تکان‌دهنده عصر دیروز (شنبه، ۳۰ آوریل)، «یحیی السنوار» رهبر جنبش حماس در نوار غزه، شماری از سیاستمداران و اصحاب رسانه رژیم صهیونیستی وی را خطری واقعی برای آینده این رژیم دانستند.

درخواست مجدد صهیونیست‌ها برای ترور یحیی السنوار

به نوشته «رأی الیوم»، یکی از سایتهای نزدیک به دستگاه جاسوسی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی با بیان این‌که السنوار خطری حقیقی برای آینده رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود، بر ضرورت ترور هرچه سریعتر وی تاکید کرد و نوشت: «شایسته است اسرائیل هر چه زودتر یحیی السنوار را ترور کند، زیرا آزادی این مرد از زندان‌های اسرائیل باعث تغییرات اساسی در صحنه فلسطین و منطقه شده است به نحوی که به نفع اسرائیل نیست». 

«دانا بن شمعون» روزنامه‌نگار صهیونیست و متخصص در امور فلسطین نیز نوشت: «السنوار می ‌گوید.. در صورت ادامه تجاوزات اسرائیل به الاقصی، نبرد در پایان ماه رمضان به پایان نمی‌رسد و هیچ وضوحی بیش از این وجود ندارد و این بار تهدید السنوار بدون تلویح و کاملا روشن و واضح است».

از سوی دیگر،  «یونی بن مناخیم» دیگر روزنامه‌نگار صهیونیست، معتقد است: «یحیی السنوار، رهبر حماس در نوار غزه، ضعف امنیتی و سیاسی دولت بنت-  لاپید – گانتز را برملا کرد و به خود اجازه داد که از روی احساس قدرت بالا، اسرائیل را به طور آشکار تهدید کند».

«امیر بوخبوط» خبرنگار سایت عبری «والا» نیز می‌گوید: «یحیی السنوار سخنرانی و به همه یادآوری می‌کند که آرامش موقتی است، حماس مشغول جمع آوری نیرو، سلاح و آموزش است و زمانی که احساس کند زمان مناسب فرارسیده حمله خواهد کرد».

سابقه تهدیدهای مکرر السنوار به ترور

این در حالی است که این نخستین‌بار نیست که درخواست برای ترور این رهبر حماس از سوی صهیونیست‌ها طرح می‌شود. دی‌ماه گذشته نیز ب،  «ایوب القرا» وزیر ارتباطات پیشین رژیم صهیونیستی به ترور «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس و یحیی السنوار فراخوانده بود.

وی گفته بود: زمان آن رسیده که هنیه و السنوار برای دیدار با «عبدالعزیز الرنتیسی» و «احمد یاسین» فرستاده شوند.

الرنتیسی و احمد یاسین از رهبران پیشین حماس در سال ۲۰۰۴ به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

پیش از او، در خرداد ماه گذشته،  علی‌رغم تسلیم‌شدن رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت گروه‌های فلسطینی و اعلام آتش‌بس یکجانبه با نوار غزه در جریان نبرد سیف القدس، «اسرائیل کاتص» وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه جنبش حماس در جریان جنگ ۱۲ روزه اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، صدمات سختی دیده، تهدید کرد اگر حماس به اقدام علیه اسرائیل ادامه دهد، «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی این جنبش در نوار غزه ترور خواهد شد.

تهدید به ترور السنوار از سوی مقامات رژیم صهیونیستی پس از آن نیز تکرار شد و در شهریورماه گذشته، «دیوید بیتان» عضو کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) از حزب لیکود گفت که به هر قیمتی که شده می‌بایست، یحیی السنوار رهبر جنبش مقاومت حماس در نوار غزه ترور شود.

«الیزیر تولدانو» فرمانده نیروهای جنوبی ارتش این رژیم نیز مدعی شده بود احتمال دارد، صهیونیست‌ها سران ارشد حماس از جمله «محمد الضیف» فرمانده کل شاخه نظامی حماس و «یحیی السنوار» رئیس دفتر سیاسی حماس در نوار غزه را ترور کنند.

وی با ادعای این‌که در جریان نبرد سیف‌القدس، صهیونیست‌ها تعداد زیادی از سران گروه‌های مقاومت فلسطینی در نوار غزه را به شهادت رسانده‌اند، افزود: «ما سران ارشد حماس را کشتیم و تا زمان پایان نبرد، به جست‌وجو برای آنها ادامه می‌دهیم».

این تهدید‌ها در حالی است که گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که سرویس‌های امنیتی اسرائیل شبانه‌روز در حال جمع‌آوری اطلاعات درباره السنوار و بزرگترین شریک وی در نبرد نظامی علیه صهیونیست‌ها یعنی «محمد الضیف» فرمانده «کتائب عز الدین القسام» شاخه نظامی حماس هستند، اما تاکنون موفق نشده‌اند که هیچ یک از این در فرمانده مقاومت را ترور کنند.

السنوار: نبرد واقعی پس از ماه رمضان تازه آغاز می‌شود

السنوار عصر دیروز در جریان دیدار با نخبگان فلسطینی در سایه تحولات جاری در خصوص قضیه فلسطین و تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی به بیت المقدس و کرانه باختری و نیز به مناسبت روز جهانی قدس، تاکید کرد که دشمن می‌خواهد نبرد جاری را به نبردی مذهبی تبدیل کند و ما آن را قبول کرده و این چالش را پذیرفته‌ایم.

وی از مردم فلسطین خواست که در صورت عدم توقف حمله اشغالگران به مسجدالاقصی، خود را برای نبردی بزرگ آماده کنند.

السنوار خطاب به جهانیان گفت: به همه دنیا و سران دشمن می‌گویم که تکرار حمله اشغالگران به مسجدالاقصی حرام است. کسی که حمله به مسجد الاقصی را تکرار کند، مسئول هرج و مرج در هزاران کنیسه و  معابد یهودی در سراسر جهان خواهد بود.

رهبر حماس در غزه از کلیه گروه‌های مقاومت در نوار غزه خواست که در آماده باش به سر ببرند زیرا این نبرد با پایان ماه مبارک رمضان به پایان نمی‌رسد بلکه تازه شروع می‌شود.

وی با رمزگشایی از عدد ۱۱۱۱ که سال پیش، پس از نبرد «سیف القدس» بر زبان آورده بود، اعلام کرد که تدارکات لازم برای شلیک مجموعه‌ای از ۱۱۱۱ موشک برای نخستین شلیک، که برای گرامی داشت نام شهید یاسر عرفات و به نام او نامگذاری شده، صورت گرفته است.

السنوار توضیح داد: «ما تصمیم گرفتیم که اولین حمله در صورت لزوم برای دفاع از الاقصی، شلیک ۱۱۱۱ موشک باشد و این عدد نماد سالگرد شهادت رهبر انقلاب فلسطین یاسر عرفات  است و  و این حمله موشکی را عملیات ” ابوعمار” نامگذاری می‌کنیم».

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در نوار غزه در تاریخ ۳۱ ماه می سال گذشته میلادی پس از پایان نبرد «سیف القدس» (شمشیر قدس) و بعد از اتمام دیدارش با «عباس کامل» رئیس سازمان اطلاعات مصر در جمع خبرنگاران از آن‌ها خواسته بود که عدد «۱۱۱۱» را به خاطر داشته باشند.

وی روز گذشته ضمن قدردانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس جمهور و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خاطر حمایت از فلسطین و الاقصی، افزود: شهر قدس، همه سازشکاران و عادی‌سازان را رسوا خواهد کرد، همه هماهنگ‌کننده ها را شرمنده خواهد کرد و حقیقت همه سهل انگاران و امتیازدهندگان را آشکار خواهد کرد، تاکید کرد: سیف القدس که در ماه رمضان سال گذشته بیرون کشیده شد، هرگز غلاف نخواهد کرد. تا زمان رهایی و بازگشت».

این رهبر حماس با تأکید بر این‌که مردم فلسطین برای احقاق حقوق خود باید از هم اکنون دست به کار شوند، افزود: «مردم ما در اراضی ۱۹۴۸، ثقل بسیاری در جنگ دارند. ای جوانان کرانه باختری، می‌توانید تا پیش از پایان سال جاری، شهرک‌نشینان را اخراج کنید».

السنوار با تأکید بر کارآیی عملیاتهای فردی در مقابله با صهیونیستها، خبر داد که مقاومت فلسطین تلاش خواهد کرد تا مسیر دریایی به غزه احداث کند.

وی تصریح کرد: «برای خالی کردن زندانهای اسرائیل ازاسرای فلسطینی، تصمیم خود را گرفته‌ایم و این مسأله طولی نخواهد کشید».

انتهای پیام/م

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.