×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

جدیدترین ها

امروز : یکشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 3 March , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
خطیب جمعه تهران: دولت قبل برای خوشنامی خودش حاضر نشد نظام یارانه‌ها را اصلاح کند

به گزارش تهران۲۴، حجّت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه های روز جمعه ۶ خردادماه با اشاره به شهادت حضرت امام صادق (ع) و دعوت همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا منشأ همه خیرات دنیوی و اخروی و کلید باز کردن همه در‌های بسته است.

وی ادامه داد: خطبه اول به شهادت جانگداز رئیس علمای عالم و فرمانده جبهه جهانی جنگ فرهنگی، علمی، معنوی و جنگ نرم علیه جبهه کفر، شرک، الحاد، نفاق و ظلم؛ وجود مقدس مبین الحقایق، کشاف الدقائق و امام به حق ناطق حضرت جعفر صادق (ع) اختصاص دارد. این شهادت را به محضر مبارک امام زمان نایب امام زمان حوزه‌های علمیه مراجع عالیقدر تقلید و همه سنگر نشینان عرصه روشنگری و هدایت و شما عزیزان مهمان خدا تسلیت عرض می‌کنم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در ارتباط با وجود مقدس حضرت امام صادق گفتنی‌ها و یافتنی‌ها در مجال این نوع مجالس و خطبه‌های کوتاه نیست، تصریح کرد: با همه مطالبی که طی قرن‌ها در حوزه‌های علمیه راجع به آثار امام صادق مطرح شده، هنوز قطره‌ای از دریای علم ایشان و نور ایشان به ما رسیده است.

وی افزود: امیدواریم خداوند متعال به برکت این انقلاب درب‌های جدیدی از علومی که تاکنون از فرمایشات امام صادق باز نشده، باز شود و جهان متحول شود تا آن دو جزء علمی که پیش از ظهور امام زمان (ع) که در حد استعداد بشر است و می‌تواند به دست بیاورد کامل شده و ۲۵ جزء دیگر با تشریف فرمایی حضرت حجت بن الحسن (ع) تکمیل شود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنانش با اشاره به سوم خرداد و فتح خرمشهر اظهار داشت: این اتفاق جزو معجزات انقلاب، معجزه ایثار و شهادت طلبی است. در واقع، صبر و مقاومت، ایمان، توکل و توسل، همدلی و ولایت‌پذیری باعث شد شهری که ۵۷۵ روز در اختیار دشمن قدار مورد حمایت شرق و غرب بود و آن ها با آخرین استحکامات نظامی آنجا را به صورت یک دژ نفوذ ناپذیر درآورده بودند، آزاد شود. مقاومت، صبر، ایثار و عشق به شهادت زیر پرچم ولایت که این نوع چیز‌ها زیر پرچم ولایت حاصل می‌شوند، عوامل اصلی این ماجرا بودند. چرا که اتصال ولی با عالم بالا و آنچه که از آنجا دریافت کرده و در وجود جوانان تزریق می‌کند. خداوند متعال این آبرو و عزت را برای ملت ما در تاریخ آفرینش ثبت کرد و امام (ره) نیز آن را به خدا منصوب کرد و گفتند که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی ادامه داد: امام (ره) غرور نداشت و به آن مبتلا نمی‌شد و در اوج پیروزی‌ها همه چیز را از آن خداوند می‌دانست. امروز هم خرمشهر‌های ما یعنی در مرحله اقتصاد، فرهنگ و سایر وجود دارند. توجه داشته باشیم مردمی که توانستند دژهای نفوذناپذیر را در زمان جنگ از بین ببرند، در مسئله اقتصاد نیز با همان ولایتمداری، ایثار، وحدت کلمه و همدلی و همراهی با دولت باعث گشایش‌های موجب آرامش بیشتر ملت می‎‌شود.

آیت الله صدیقی با اشاره به چهارم خرداد روز مقاومت مردم دزفول نیز اظهار داشت: صدامیان بیش از ۲۰۰ موشک راهی این شهر کردند. اما امام جمعه فقید و ملت رشید و قهرمان دزفول شهر را ترک نکردند، این ها جلوه هایی است از مقدمات ظهور حضرت امام زمان (ره) که غیر از آن نیز حق این ملت نیست.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به حضور نمایندگان مجلس در محضر مقام معظم رهبری، عنوان کرد: توقع داریم که نمایندگان مجلس رهنمودهای مقام معظم رهبری برای انقلابی ماندن مجلس را جدی بگیرند. ساده زیستی، مردمی بودن، رعایت کردن اولویت‌ها از جمله مسائلی بود که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد و باید مورد توجه قرار گیرد. ایشان فرمودند مجلس باید از تصویب قوانینی که قابلیت اجرا ندارند، پرهیز کنند. بنده اطلاع دارم هنگامی که آیت الله صافی دبیر شورای نگهبان بود با برخی از نمایندگان صحبت می‌کردند و می‌گفتند که قوانینی را در مجلس تصویب نکنید که در شورای نگهبان رد شود.

وی ادامه داد: آبروی مجلس این است که همه متشرع و انقلابی باشند. انقلابی بدون تدین، انقلابی نمی‌شود. انقلابی به معنای متدین و متعبد بودن است. همچنین همراهی قوا با یکدیگر مسئله‌ای مهم است. رهبری فرمودند که نمایندگان نباید از تریبون مجلس سوءاستفاده کنند و نباید فریاد بزنند و عصبانی شوند. همچنین نباید آبروی اشخاص را ببرند و به کسی اهانت کنند. همچنین مسائل اثبات نشده را نباید مطرح کنند. یکی از بلا‌های مضر فضای مجازی همین است که مسائل اثبات نشده مطرح می‌شود که امیدواریم مدیریتی در این زمینه اعمال شود تا آبرو و امنیت مردم و رهاورد‌های شهدا محفوظ بماند.

وی با اشاره به اینکه حذف ارز ترجیحی قانونی بوده که باید دولت قبل اجرا می کرد و از اجرای آن سر باز زده است، تصریح کرد: حذف ارز ترجیحی یک امتحان الهی برای مردم، مسئولان، نمایندگان مجلس، قوه قضائیه، نیروهای مسلح و برای همه مردمی است که چهل و سه سال قربانی دادند و هنوز هم قربانی می دهند و بوی شهادت هر روز در نقطه‌ای به مشام می‌رسد. دولت نمی‌خواهد قانون‌شکن باشد و به حکم قانون، ارز ترجیحی را حذف کرده است و توزیع عادلانه جز از این طریق شدنی نیست.

صدیقی با انتقاد از تخصیص ارز ترجیحی به کالاهای غیرضروری تصریح کرد: در چند سال گذشته گاهی اوقات  ارز ترجیحی تخصیصی برای واردات کالا‌های غیرضروری، چون لوازم آرایشی و خوراک سگ استفاده می شد و هیچ تأثیری در زندگی مردم و سفره آنان داشت. ارز ترجیحی فقط پولدار‌ها را پولدارتر کرد و طبقات ضعیف هم ضعیف‌تر شدند.

وی ادامه داد: امروز گرانی وجود دارد و گرانی به تعبیر امام جعفر صادق (ع) باعث آزرده شدن روح‌ها می‌شود. فردی که قدرت خرید کمی دارد و به مایحتاج زندگی دسترسی ندارد، افسردگی پیدا می‌کند و مشکلات اجتماعی و اخلاقی از این طریق به وجود می‌آید، اما گرانی امتحان است. نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود. اگر کسی راهی بلد است، ارائه کند، در غیر این صورت بنده با توجه به شناختی که از آیت الله رئیسی دارم، باید بگویم که او با همه وجود خود در خدمت مردم است.

وی افزود: از بین بردن شکاف طبقاتی و توزیع عادلانه یارانه‌ها جزو برنامه‌های دولت است. با وجود افزایش قیمت ها، مبالغی به حساب افراد واریز شده و حساب آن ها تقویت می شود. همچنین با این طرح در دلار صرفه‌جویی می‌شود.

امام جمعه موقت تهران اظهارداشت: این گرانی در همه جای دنیا وجود دارد و معلول یکسری مسائل است. همه دولت‌ها امروز گرفتار هستند. از یک طرف مسئله جنگ در مرز‌های اروپا وجود دارد و از طرف دیگر هند صادرات گندم را ممنوع کرد، چین مشغول خرید است و کشور‌های دیگر هم درگیر چالش‌های غذایی هستند. امنیت غذایی و سامان دادن به امور، چنین طرحی را از سوی دولت می‌طلبید و دولت قدم بسیار مهمی را برداشت که تاکنون چنین گامی در طول انقلاب برداشته نشده و این شجاعت و جرأت بسیار مهم است. دولت‌های قبلی‌ می‌خواستند خوشنام بمانند و وجیه المله شوند، اما این کار باعث شد زیرساخت‌ها از بین برود، دولت سیزدهم جلو آمده است و باید برای رفع مشکلات چاره جویی کرد. مقام معظم رهبری برای شرایط طبقات ضعیف جامعه آزرده است و دولت هم با مردم است و گرفتار‌های ملت را لمس می‌کند.

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه تأمین معیشت و تسهیل زندگی مردم را از خداوند می‌خواهیم و به صورت مرتب به مسئولان توصیه می‌کنیم که در این راستا اقدام کنند، خاطر نشان کرد: استفاده از کارشناسان و تجربیات و توکل بر خداوند و توسل به ائمه اطهار ان شاءالله موجب می‌شود که ما از این پیچ خطرناک با سربلندی عبور کنیم. هیچکدام از پیروزی‌های ما بدون مشارکت ملت و پشتیبانی آنان و زیر پرچم ولایت عملی نبوده و از این به بعد هم مطمئناً این ملت در حمایت از دولت برای رفع مشکلات اقتصادی پای کار خواهند آمد. همان گونه که مردم تاکنون از جان و جوانان خود مایه گذاشتند، در این مرحله نیز ملت مقاوم ما با همان آهنگ از دولت حمایت خواهند کرد و به پیروزی خواهیم رسید.

وی ضمن گرامی داشت بیست و دومین سالگرد پیروزی حزب الله لبنان بر صهیونیست‌ها، اظهار داشت: با این پیروزی، اولین مزه تلخ شکست با این اقدام در جان صهیونیست‌ها سرازیر شد و شاخ آمریکایی‌ها را شکست. به سیدحسن نصرالله فرمانده قهرمان مقاومت و همه مردم لبنان و جبهه مقاومت این روز را تبریک می‌گوییم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان با اشاره به انتخابات لبنان تصریح کرد: شاهد بودیم عربستان سعودی هزینه‌های سنگینی را برای پیروزی فردی در انتخابات لبنان کرد که از دست نشاندگان آمریکا بود، اما به فضل الهی مردم لبنان علی‌رغم تحمل گرانی‌های سخت و آن همه تبلیغات و پول‌پاشی ها، به این مسائل توجه نکردند، به صحنه آمدند، ۴۱ درصد رأی دادند و این یک پیروزی بزرگ برای ملت لبنان بود که خدمت آنان تبریک عرض می‌کنم.

 صدیقی همچنین با تسلیت حادثه ساختمان متروپل در آبادان و شهادت شهید حسن صیاد خدائی، تاکید کرد: از دستگاه امنیتی و قضائی می‌خواهیم که با قدرت عاملان ترور شهید صیاد خدائی را شناسایی کنند. همچنین قصور و تقصیر‌هایی که موجب ریزش ساختمان در آبادان شده را پیگیری و مسببین این حادثه را در چارچوب قانون مجازات کنند.

انتهای پیام/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.