×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

جدیدترین ها

امروز : پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Thursday, 20 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
دانشجوی حزب‌اللهی، مسلمان و متدین آب به آسیاب اسرائیل نمی‌ریزد

به گزارش تهران۲۴، آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران (۲۵ آذر ماه) در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه، ضمن تاکید بر اینکه «تقوا» اساسی‌ترین عنصر جذب رحمت خداوند است، گفت: اساسی‌ترین عنصر جذب خشم الهی بر اساس آیات قرآن، «جرم» است. جرم به معنای عبور از خطوط قرمز خداوند است و برجسته‌ترین جرم از نگاه قرآن، ایستادن در برابر انبیای الهی است که برای دعوت بشریت به صراط مستقیم آمده‌اند.

وی بیان کرد: بنا بر آیات قرآن بدترین گناه در افتادن با انبیا و صالحان خداوند است. ما در عصر پیغمبر و حضور نیستیم؛ بدترین گناه در عصر غیبت، درافتادن و مقابله کردن با جانشینان اولیای الهی است؛ بنابراین درافتادن با ولی فقیه مصداق این مقابله است. درافتادن با نایب امام زمان (ع)، عاقبت خوبی ندارد.

حوزه و دانشگاه دو بازوی توانای اداره کشور هستند

آیت الله خاتمی درباره وحدت حوزه و دانشگاه گفت: وحدت حوزه و دانشگاه از آرمان‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است. حوزه و دانشگاه دو بازوی توانای اداره کشور هستند و باید بدانیم اکثریت دانشجویان ما متدین، حزب اللهی و علاقه مند به ایران اسلامی هستند.

اقلیتی از افراد در شأن دانشجویی عمل نکرده‌اند

وی با بیان اینکه دانشجویان را پاره تن خود می‌دانیم، تاکید کرد: نظام، تقویت علمی و همه جانبه عرصه دانشگاهی کشور را یک تکلیف می‌داند. البته گاهی اقلیتی از افراد در شأن دانشجویی عمل نکرده‌اند. اگر این تعداد را اقلیت می‌خوانیم به این علت است که از مجموع ۴۰ هزار دانشجو در کشور حدود ۵۰۰ نفر چنین رفتارهایی داشته‌اند.

خطیب نماز جمعه تهران عنوان کرد: قاتل خودش می‌گوید من مستحق چند اعدام هستم و به کسانی که او را فریب داده‌اند می‌گوید شما انسان نیستید، آن وقت کسانی به اسم دانشجو از چنین قاتلی حمایت می‌کنند و طوری عمل کرده‌اند که آمریکا و اسرائیل آنها را تحسین می‌کند.

آیت الله خاتمی با تاکید بر اینکه چنین رفتاری در شأن دانشجویان نیست خطاب به آنها، اظهار کرد: شما دانشجویان بزرگ‌تر از اینها هستید که از یک قاتل حمایت کنید. ما به آینده شما امید داریم و فردای کشور در دستان شما است. این اراذل و اوباش چه کسانی هستند که در فکر شما بیایند و شأن دانشجویی را از بین ببرد؟

دانشجوی حزب‌اللهی، مسلمان و متدین آب به آسیاب اسرائیل نمی‌ریزد

خطیب نماز جمعه تهران متذکر شد: از دانشجویان ارزشی و انقلابی که در هر دانشگاهی حضور دارند انتظار داریم با موضع‌گیری جانانه خود نشان دهند دانشجوی حزب‌اللهی، مسلمان و متدین آب به آسیاب اسرائیل نمی‌ریزد.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه این اقلیت، دشمن آرمان بلند وحدت حوزه و دانشگاه هستند، یادآور شد: باید بدانیم وحدت این دو عرصه موضوعی فیزیکی نیست که این دو در کنار هم بنشینند و حضور داشته باشند بلکه در فکر، اندیشه و آرمان آنها تعریف می‌شود.

وی در رابطه با حواشی اخیر درباره جزایر سه گانه ایرانی اظهار کرد: در سفر اخیر به جزایر تنب بزرگ و تنب کوچک، از نزدیک شاهد حضور مقتدرانه نیروهای مسلح بودم و دیدم که این خدمتگزاران برای حفظ امنیت چه تلاش‌هایی می‌کنند و چگونه جلوی ورود ناوهای آمریکایی را می‌گیرند.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: اینها نشان دهنده اقتدار است. به لطف خدا، ایران مقتدری داریم که لرزه بر اندام دشمنان خود می‌اندازد؛ همه باید بدانند نیروهای مسلح جزء لاینفک و ابدی ایران اسلامی هستند.

آیت الله خاتمی بیان کرد: اخیراً رئیس‌جمهور چین به عربستان رفته است، همان جایی که ترامپ از آن به عنوان گاز شیرده یاد کرده بود. در این سفر مواضعی نادرستی گرفته شده و حرف‌های بی‌ربطی درباره جزایر سه‌گانه ایران زده شده است. بنا بر تاکید رئیس جمهور کشورمان مطالبه جدی ایران، جبران مواضع یاد شده از سوی رئیس‌جمهور چین است.

در عرصه تمامیت ارضی با هیچکس رودربایستی نداریم

وی تاکید کرد: رئیس‌جمهور چین یا هر کس دیگری باید بداند ما در عرصه تمامیت ارضی خود، با هیچکس رودربایستی نداریم و قاطع برخورد می‌کنیم.

وی درباره حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل، گفت: این قطعنامه ضمانت اجرایی ندارد. آمریکا ۴۰ روز تلاش کرد تا این قطعنامه را به تصویب برساند و این مورد نیز یکی از پرونده‌های سیاه این کشور است. راز نفرت ملت ایران از ایالات متحده مجموعه این اقدامات است.

آزادی واقعی زن در نظام اسلامی تعریف می‌شود

خطیب نماز جمعه تهران بیان کرد: بیشترین بها را نظام اسلامی به زن داده است. آزادی واقعی زن در نظام اسلامی تعریف می‌شود و آنچه آمریکا می‌گوید آزادی نیست؛ بلکه بردگی است.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: آمریکا زن برده می‌خواهد، زنی که هویت خود را از دست داده و فرهنگ بردگی را پذیرفته باشد. تنها در نظام اسلامی است که زندگی بانوان، زندگی شرافتمندانه انسانی است. شعارهایی که داده می‌شود فریبنده است چرا که آنها به دنبال آزادی هرزگی هستند.

وی افزود: مسئله دیگر، پرونده سیاه اتحادیه اروپا است. این اتحادیه در یک دهه اخیر عین مستعمره آمریکا عمل کرده و هر آنچه ایالات متحده گفته را عمل کرده است. اینها در صدر لیست ناقضان حقوق بشر هستند. جز آمریکا و اروپا چه کسی از رژیم صهیونیستی آدمکش، زن کش و طفل کش حمایت می‌کند؟

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: اخیراً لیست دیگری منتشر شده و تعدادی از شخصیت‌ها را تحریم کرده‌اند که نام بنده نیز در آن لیست آمده است. یک افتخار عمرم تحریم آنها است و احساس می‌کنم به لطف خدا تیر به هدف خورده و جهاد تبیین من اثر داشته است.

وی تاکید کرد: تا آخرین نفس در سنگر جهاد تبیین هستم و وحشی‌گری‌های سلطه‌گران را افشا خواهم کرد و سر سوزنی عقب نشینی نمی‌کنم. یک وجب از خاک کشورمان را به دنیا نمی‌دهم. همواره با مردم بوده‌ام و در کنار آنها نیز خواهم مُرد و هرگز عطشی برای رفتن به خارج از کشور نداشته‌ام.

آیت الله خاتمی درباره قانون‌مداری بیان کرد: امام و رهبری بیشترین تاکید را در عرصه قانون‌مداری دارند که می‌تواند کتاب مفصلی باشد. نظام اسلامی، نظام قانون است و بنابر تاکید امام خمینی (ره) همه باید به این مقید باشد که قانون را بپذیرند. قرآن می‌گوید اول عمل‌کننده به قانون، خود پیامبر (ص) است. امیرالمومنین نیز فرمود که اگر به طاعتی دستور می‌دهم، اول خودم آن را انجام می‌دهم و اگر می‌گویم معصیت انجام ندهید، اول خودم انجام نمی‌دهم.

وی افزود: امام خمینی (ره) فرمود که خود را با قانون تطبیق بدهید، نه آنکه بخواهید قانون خودش را با شما تطبیق بدهد. امام و مقام معظم رهبری مکرر از قانون‌شکنی پرهیز داده‌اند چراکه قانون‌شکنی هرج و مرج را در پی دارد که بدترین منکر است.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: برای اینکه منکر هرج و مرج نباشد، قانون‌شکنان باید منزوی شوند. رهبر انقلاب می‌فرمایند دفاع از مجرم، جرم است. اگر می‌خواهید بیانیه بدهید باید از سید روح‌الله عجمیان آن مظلومی دفاع کنید که سی نفر محاصره‌اش کردند و هر کس با چیزی به او ضربه زد.

همه در برابر قانون مساوی هستند

آیت الله خاتمی ادامه داد: برای قاتلی بیانیه می‌دهید که خودش می‌گوید من مستحق چندبار اعدام هستم. آرمان علی‌وردی و نیروهای امنیتی ما را با شکنجه به شهادت رساندند. اگر بیانیه می‌دهید در حمایت از اینها باید بدهید؛ چرا از مجرمان حمایت می‌کنید؟ دفاع از انسان خوب است، به شرط آنکه خلاف قانون خدا نباشد.

وی تاکید کرد: بنا بر تاکید امامین انقلاب همه در برابر قانون مساوی هستند. رئیس و مرئوس با هم تفاوتی ندارند، هیچ‌کس نباید خود را برای تجاوز در حصار قانونی ببیند و خیال کند اگر تخلف کند به حسابش رسیدگی نمی‌شود.

انتهای پیام/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.