×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

جدیدترین ها

امروز : یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Sunday, 16 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
نهایت خویشتنداری نظام برای جداسازی افراد ناراضی از اغتشاشگران

به گزارش تهران۲۴ به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، امروز دوشنبه (۹ آبان) طی سخنانی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه، با اشاره به درپیش بودن سالروز ولادت باسعادت امام حسن عسکری(ع) و تبریک این روز خجسته و تسلیت حادثه تروریستی و جنایت رخ داده در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (شاهچراغ) که به شهادت و مجروح شدن تعدادی مرد و زن و کودک بی‌گناه انجامید، اظهار کرد: حادثه اسفناک تروریستی در حرم شاهچراغ(ع) دارای نکاتی عبرت آموز برای دوستان و دشمنان ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: این واقعه نشان داد که تروریست‌ها و آدمکش‌های دست‌پرورده آمریکا و صهیونیست‌ها و انگلیس و دیگر سلطه‌گران چه جنایتکاران خبیث و رذل و درنده‌ای هستند و مرتکب اعمالی می‌شوند که جانوران وحوش نیز از آن اِعراض دارند؛ همگان مشاهده کردند که این سفّاکان حتی به کودک معصومی که در آغوش مادر خود پناه گرفته نیز رحم نمی‌کنند.

رئیس قوه قضائیه یکی دیگر از عبرت‌های حادثه تروریستی شاهچراغ (ع) را برملا شدن دروغی به نام اطلاع‌رسانی آزاد و مستقلِ مدعیان غربی دانست و گفت: رسانه‌های وابسته به غرب حتی حاضر نشدند جنایت رخ داده در حرم شاهچراغ را پوشش دهند؛ حال آنکه همین رسانه‌ها در مواردی که منافع نظام سلطه اقتضا می‌کند از کاه کوه می‌سازند اما در قبال یک جنایت تروریستی مشابه حادثه دلخراش شیراز، دستگاه‌های دروغ پرداز وابسته به نظام سلطه، قلب واقعیت می‌کنند و برخلاف ادعاهای مزورانه‌شان حتی اجازه نمی‌دهند مردم دنیا سفّاکی تروریست‌های دست‌پرورده آمریکا و اذنابش را مشاهده کنند.

«استانداردهای دوگانه و تبعیض روا داشته شده از ناحیه مدعیان دروغین حقوق بشر در قبال تضییع حقوق انسان‌ها و جنایت علیه مردم در نقاط مختلف»؛ این دیگر عبرت حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) بود که رئیس قوه قضائیه به آن اشاره کرد.

وی ادامه داد: در مواردی که منطبق با منافع نظام سلطه نباشد، هر مقدار هم که به یک فرد یا کشور ظلم شود، سلطه‌گران خم به اَبرو نمی‌آورند؛ در همین جنایت رخ داده در حرم شاهچراغ(ع) شاهد بودیم که هم هتک حرمت یک مکان مقدس صورت گرفت و هم مردم و کودکان مظلوم و بی‌دفاعی به خاک و خون کشیده شدند اما مدعیان حقوق بشر نه تنها محکوم نکردند بلکه به نوعی از طریق بوق‌های تبلیغاتی‌شان درصدد قلب واقعیت این حادثه جگرسوز برآمدند.

رئیس قوه قضائیه افزود: نکته‌ای که برای همه دوستداران انسانیت و کرامت و حقوق انسانی عبرت آموز می‌باشد این است که کسانی که در پشت قضایای اغتشاشات در ایران هستند و به دروغ، ادعای حمایت از مردم ایران را دارند همان‌هایی هستند که تروریست‌ها و آدمکش‌ها را تجهیز و تسلیح می‌کنند و به آنها آموزش و مأموریت می‌دهند تا به سمت مردم ایران گلوله شلیک کنند و به مقدسات این مردم اهانت روا دارند.

وی ادامه داد: این تروریست‌ها و آدمکش‌ها که مردم و غیرنظامیان و زوارِ یک مکان مقدس را به خاک و خون می‌کشند، کجا و از ناحیه چه کسانی تعلیم می‌بینند و تسلیح و تجهیز می‌شوند؟ از ناحیه چه کسانی برای آنها مدارک جعلی تهیه می‌شود؟ با چه انگیزه‌ای آنها زوار حرم را هدف قرار می‌دهند؟ آیا این قبیل موارد بیانگر زبونی و خواری و حقارت دشمنِ سفاک و کینه‌توز ایران اسلامی نیست؟

حجت الاسلام محسنی اژه ای بیان کرد: دشمنی که بیش از ۴۰ سال در پیشبرد هر توطئه‌ای شکست خورد و امروز به این نقطه رسیده است که مردم ایران اسلامی را در یک حرم مطهر به رگبار ببندد؛ هر مقدار هم که رسانه‌های وابسته به نظام سلطه در بی‌توجهی به جنایاتی نظیر حادثه شاهچراغ کوشا باشند اما به هر ترتیب مردم دنیا و آزادگان و حق‌طلبان در اقصی نقاط گیتی خواهند فهمید که نمونه و مصداق مقابله‌جویی سلطه‌گران با نظام اسلامی، سلاح گرفتن به سمت مردم ایران و به رگبار بستن آنها است.  

وی به بصیرت و همدلی و حمیّت و غیرت اسلامی مردم ایران و شکوهی که آنها با راهپیمایی‌های خود در واکنش به حادثه تروریستی شاهچراغ(ع) در نقاط مختلف کشور آفریدند، اشاره کرد و گفت: الحمدلله دشمنان ما در زمره حُمقا و جاهلان هستند اما به هر ترتیب وقتی جوشش و یک‌دلی و اظهار نفرت و انزجار مردم ما را از مسببین و عاملین حادثه تروریستی شاهچراغ دیدند باید پی ببرند که هر مقدار تلاش برای اغتشاش‌آفرینی و آشوب‌افکنی کنند، تنفر و بیزاری مردم ما از شیطان بزرگ آمریکا و اذناب او بالاخص روباه پیر انگلیس خبیث بیشتر می‌شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به انتظار و توقع به حق مردم از دستگاه‌های انتظامی، امنیتی و قضایی برای پایان دادن به اغتشاشات و دستگیری و برخورد با عاملین و مسببین قضایای اخیر بویژه حادثه تروریستی شاهچراغ(ع)، اظهار داشت: انتظار و توقع به حق مردم آن است که عوامل و مسببین قضایای اخیر شناسایی و دستگیر شوند و به مجازت مستحق‌شان برسند.

وی افزود: نظام و دستگاه‌های مسئول نیز در طول این مدت نهایت خویشتنداری را به خرج دادند تا صفوف کاملاً از هم جدا و متمایز شود؛ یک سری از افراد به هر دلیلی ناراضی هستند و حتی ممکن است معترض نیز باشند؛ اما این افراد به هیچ وجه نمی‌خواهند با نظام مقابله کنند و امنیت مردم را به خطر بیندازند؛ لذا آنها باید صف خود را جدا کنند؛ نظام نیز فرصت کامل به آنها داده تا صف خود را جدا کنند. حتی در میان اغتشاشگران هم باید روشن شود که کدامیک قصد مقابله با نظام و براندازی را داشتند؛ همکاران ما در دستگاه قضایی تمام تلاش خود را انجام دادند که این صفوف را جدا کنند و این امر محقق شد.  

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: قطعاً آن کسانی که قصد مقابله با نظام و براندازی را دارند و وابسته به بیگانه هستند، منطبق با موازین قانونی به مجازات‌شان خواهند رسید؛ از همین تریبون باید از مراجع قضایی برخی استان‌ها بویژه تهران که پرونده‌های عناصر اغتشاشات را جدا کرده و دادگاه‌های رسیدگی به آنها را آغاز کرده‌اند، تشکر و قدردانی کنم. بدون تردید قضات ما بر اساس موازین قانونی و با دقت و سرعت به پرونده‌های اغتشاشات اخیر رسیدگی خواهند کرد و احکام جنایتکاران طبق قانون و آنچه استحقاق آن را دارند صادر خواهد شد و در صورت قطعیت، اجرایی می‌گردد. 

وی موضوع تبیین ابعاد مختلف و پشت‌پرده قضایای اخیر را امری بسیار ضروری دانست و بر همین اساس به مرکز رسانه قوه قضائیه دستور داد با همکاری صداوسیما و سایر رسانه ها نسبت به روشنگری ابعاد و زوایای قضایای اخیر اهتمام داشته باشد تا دست دشمن بیش از پیش رو شود و برای کسی حجتی باقی نماند؛ و چنانچه کسی به همراهی اغتشاشات ادامه دهد مشخص می‌گردد در صف دشمن است.  

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه با اشاره به در پیش بودن ۱۳ آبان، روزدانش‌آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی، اظهار داشت: حقیقتاً دانش‌آموزان ما سرمایه‌های اصلی حال و آینده کشور می‌باشند و ضروری است همه بخش‌های مسئول و دست‌اندرکاران امر تعلیم و تربیت بویژه در وزارت آموزش و پرورش هر چه بیشتر در جهت فراهم آوردن مقدمات و بسترهای رشد و تعالی این سرمایه‌های کشور در ابعاد مختلف کوشا باشند.

رئیس دستگاه قضا، تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ آمریکا را یکی از تفضّلات الهی دانست که بر دل‌ها و قلوب جوانان دانشجوی ایران اسلامی در مقطع ابتدای پیروزی انقلاب ایجاد شد و در همین راستا گفت: اگر نبود بازسازی و انتشار اسناد به دست آمده از آن لانه جاسوسی و مصاحبه‌های برخی حاضران در آن، چه کسی می‌توانست به این روشنی از توطئه‌های پیچیده آمریکا علیه مردم ایران اسلامی آگاه شود و اینچنین زمینه رسوایی آمریکایی‌ها فراهم آید.

حجت الاسلام محسنی اژه ای با اشاره به دلایل عصبانیت سردمداران رژیم آمریکا از اسلام و روحانیت، بیان داشت: شاخ غولی استکباری به نام آمریکا و اذناب ریز و درشت آن از جمله صهیونیست‌ها و انگلیسی‌ها توسط یک روحانی بزرگ و شجاع و دلداه به خدا همچون حضرت امام خمینی(ره) در دنیا شکسته شد و دست و پاهای آنها از کشور ما قطع شد و تهی و توخالی بودن آنها نیز برای همگان در اقصی نقاط گیتی آشکار گشت؛ بر همین مبناست که سلطه‌گران شبانه‌روز مشغول توطئه و فساد وفتنه علیه ایران اسلامی هستند؛ آنها یک روز با تلاش جهت راه‌انداختن جنگ داخلی و خارجی و روز دیگر با فتنه و تحریم و عملیات ترکیبی به سراغ مردم ایران می‌آیند.

وی در پایان این بخش از سخنانش در جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه، درگذشت آیت‌الله مفید رئیس اسبق دیوان عالی کشور را تسلیت گفت و با اشاره به خدمات و زحمات وی در دستگاه قضایی و بخش‌های دیگر، برای آن مرحوم رحمت واسعه و اجر جزیل از درگاه احدیت مسئلت کرد.

پایان پیام/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.