×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

جدیدترین ها

امروز : جمعه, ۱ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Friday, 21 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
سرلشکر سلامی: دشمن را با اشتباهات خودش شکست می‌دهیم/ قطعا آرامش‌شان را خواهیم گرفت

به گزارش تهران۲۴ از تهران، سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم یازدهمین سالگرد شهادت سردار حسن طهرانی‌مقدم فرمانده یگان موشکی سپاه که صبح جمعه در قطعه ۲۴ بهشت زهرا و در جوار مزار این شهید برگزار شد، اظهار کرد: دشمنان این روزها آرزوهایشان را به هم گره زدند و به خیال خودشان همه راه‌ها را بستند؛ اما صورت‌هایشان به سنگ خورد. آن‌ها ناتوان هستند. ملت ایران متوقف نشده و در حال حرکت است.

وی گفت: در شرایطی که دشمن تلاش کرد ما را در درون کشور درگیر کند و نگاه ما را از افق‌های بلند به قلب تهران معطوف کند، ضدانقلاب را در اقلیم کردستان زدیم. در کرانه رود ارس رزمایش بزرگ برگزار کردیم، ماهواره‌بر پرتاب کردیم، سامانه موشکی باور ۳۷۳ را در برد ۳۰۰ کیلومتر آزمایش کردیم و روز گذشته هم اعلام کردیم که موشک جدیدی را توسعه دادیم که هیچ سپر موشکی توان مقابله با آن را ندارد.

سرلشکر سلامی عنوان کرد: به دشمنان گفتیم آرامش‌تان را می‌گیریم؛ قطعا آرامش‌شان را خواهیم گرفت. اکنون چند شبانه‌روز است که آرامش ندارند و به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

وی افزود: آن‌ها ترسیده‌اند و مرتب به ما پیغام می‌دهند که نزنید. از طریق چند کشور به ما پیام می‌دهند که نزنید.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ملت ایران در حال تغییر محاسبات دشمن است. دشمن با یک اشتباه تصور کرد که با به میدان فرستادن تعدادی جوان که فریب‌خورده و پاره تن خودمان هستند، می‌توانند با شکوه یک انقلاب جهانی و بزرگ مقابله کنند.

وی تاکید کرد: همیشه دشمن براساس اشتباهات خودش، خود را می‌شکند. این بار هم با اشتباه خودشان، شکست‌شان می‌دهیم.

همه راهبردهای دشمن شکست خورده است

سرلشکر سلامی با بیان اینکه در قدرتمندترین وضعیت نسبت به چهل و سه سال گذشته هستیم، افزود: توانسته‌ایم همه سیاست‌های متنوع دشمن را شکست دهیم، از سیاست‌های جنگ افروزانه آنها گذشته‌ایم، به اندازه شکست دادن همه این قدرت ها  قدرت اندوزی کرده‌ایم، از آثار و پیامدهای سخت تحریم‌ها گذشته‌ایم، برای فتح قله‌های بزرگ آماده شده‌ایم و برای پیشرفت های شگفت انگیز فنی در عرصه های مختلف حیات ملی خود نائل شده ایم.

وی اضافه کرد: تمام بندهای وابستگی را از قدرت های بزرگ و کوچک گسسته ایم، پایه های حیات مستقل ملی خود را پیدا کرده ایم، در تعقیب دشمن برای اخراج از این منطقه هستیم.

سرلشکر سلامی بیان کرد: در چنین شرایطی که ایران اسلامی در قدرتمندترین وضعیت خود قرار دارد، یک ائتلاف ممتدی از ائتلاف های گذشته برای مقابله با انقلاب اسلامی توسط دشمنان ما شکل گرفته است اما سیاست هایشان جواب نداد، همه راهبردهایشان شکست خورده و ملت ایران در حال حرکت هستند پیشروی ادامه دارد.

مردم ایران با آگاهی و عقلانیت صف خود را از دشمن جدا کردند

سرلشکر سلامی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم راهپیمایی روز ۱۳ آبان در سراسر کشور بیان کرد: هفته گذشته در چنین روزی حجم حضور مردم را در خیابان‌ها دیدید. در آن روز ملت تجدید قوا کرد.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: مردم ایران با آگاهی، ژرف اندیشی،عقلانیت و منطق صف خود را از سیاست های دشمن جدا کردند. آنچه در ایران در حال رخ دادن است صف آرایی سیاسی همه قدرت ها است.

وی افزود: تصاویر همه شیاطین که ورشکستگان سیاست جهانی هستند در رخدادهای اخیر دیده می شود از بایدن تا نتانیاهو تا بن‌سلمان تا فرانسوی‌ها و آلمانی‌ها که ورشکستگان سیاست جهانی هستند، که عقبه این جدال هستند، اما در خطوط مقدم بخش کوچکی از جامعه فریب خورده ما است که ما در صدد آگاه سازی این بخش و جداسازی آن از استراتژی دشمن هستیم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه با قلیل افرادی که در خیابان ها هستند همانند نجات غریق عمل می‌کنیم و حتما آنها را نجات می دهیم، تصریح کرد: نمی گذاریم دشمن جوانان ما را تسخیر کند و به عنوان یک سرباز، خادم و فدایی ملت، به این بخش کوچک از جوانان فریب خورده عرض می‌کنم که این مسیر از کاخ سفید، تلاویو، ریاض، پاریس و اتاق‌های فکر بیگانگان طراحی می‌شود و از طریق رسانه‌های وابسته به آنها عقایدشان منتشر می‌شود.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه دشمنان، ایران را وابسته می‌خواهند، ادامه داد: آن‌ها ایران غیرمستقل و بدون دین می‌خواهند اما باید بدانند که ملت ایران زنده است و خودشان سرنوشت‌شان را می‌سازند.

وی با بیان اینکه مقیاس انتقام ما یک نفر نیست، اگر یکی از ما را بزنند، همه آن‌ها را خواهیم زد‌، گفت: حاج قاسم ما را زدید اما ما همه شما را خواهیم زد و از منطقه بیرون‌ خواهیم کرد و دستتان را تا ابد از ایران دور خواهیم کرد. حال اگر مرد میدان هستید، پا جلو بگذارید و به میدان بیایید.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: آنها به عشق براندازی آمده‌اند، اما ما مطمئن هستیم در زمان حیاتمان فروپاشی همه دشمنان را می‌بینیم، این آرزوی شهدا بود و ملت ایران به کمتر از این قانع نیست. اگر مرد میدان هستید پا جلو بگذارید وگرنه حرف هم نزنید.

در افق اندیشه‌ شهید طهرانی‌مقدم چیزی کمتر از فروپاشی نظام‌های استکباری وجود نداشت

سرلشکر سلامی در بخش دیگری از سخنان خود درباره شهید حسن طهرانی‌مقدم و توان موشکی سپاه اظهار کرد: قرآن منطق و کلام حق است. آنچه که می‌گوید در حقیقت عالم جاری است. وقتی خداوند از زنده بودن شهدا سخن می‌گوید، یک حقیقت مسلم است؛ به عنوان وسیله می‌توان با آن‌ها به خداوند و عالم معنا متصل شد.

وی افزود: شهید طهرانی‌مقدم مرد آرزوهای دوربرد بود. افق‌های اندیشه‌ای او بسیار وسیع بود و در منطقش چیزی کمتر از فروپاشی نظام‌های استکباری وجود نداشت. او هرگز ناامید نمی‌شد.

فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی بیان کرد: او کسی است که سازمان توپخانه و موشک‌ها را در میانه جنگ به همراه شهید حسن شفیع‌زاده پایه‌گذاری کرد. او از اولین کسانی بود که برای مقابله با تهاجمات موشکی صدام، سپاه را به موشک‌های زمین به زمین مجهز کرد.

سرلشکر سلامی ادامه داد: در آن زمان که دنیا ما را در حصار خود گرفته بود و ما هنوز قدرت تولید موشک‌های کوتاه برد هم نداشتیم، طهرانی‌مقدم و یارانش توانستند توازن را با شلیک موشک‌ها به بغداد برقرار کنند. آن‌ها در فرازهای سخت ایران و اسلام راه گشودند، تاریخ ساختند و سرنوشت ملت ایران را تغییر دادند.

وی با بیان اینکه حسن طهرانی‌مقدم علمدار و پیشگام در عرصه موشکی بود، تاکید کرد: اولین گام‌ها را او برداشت. در افق دید او تل‌آویو دیده می‌شد. او البته به کاخ سفید نیز نگاه می‌کرد. او از مولا علی (ع) آموخته بود که نگاه خود را به عمق دشمن بیاندازد.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: شهید طهرانی‌مقدم برای انهدام آرزوهای دشمن قدرت آفرید و خستگی‌ناپذیر بود؛ از عدم موفقیت‌ها ناامید نمی‌شد و مسیر را تا رسیدن به توفیقات طی می‌کرد؛ این وسعت نگاه او بود که ما را به درجه‌ای از قدرت رساند و به مرور قدرتمند و قدرتمندتر شدیم.

سرلشکر سلامی در خصوص طراحی و ساخت موشک‌های بالستیک برای انهدام اهداف ثابت و متحرک دریایی گفت: وقتی او برای زدن اهداف ثابت و متحرک در دریا برنامه‌ریزی می‌کرد، چنین چیزی در ذهن هیچ تئوریسین نظامی نبود؛ تصورش هم ممکن نبود که با موشک‌های مافوق صوت بتوان کشتی‌ها را هدف قرار داد؛ چند بار آزمایش انجام داد تا به نتیجه رسید.

وی تاکید کرد: فرماندهان امروز ما در نیروی هوافضای سپاه راه او را ادامه می‌دهند و پیشرفت‌های بسیاری حاصل شده است.

فرمانده کل سپاه به ویژگی‌های اخلاقی این شهید نیز اشاره و بیان کرد: هنر طهرانی‌مقدم تنها در تاکتیک و تکنیکش نبود، بلکه در کنار همه شکوهی که می‌آفرید، بسیار صمیمی، خوش اخلاق، نیکو رفتار، دوست داشتنی، ورزشکار و جوان‌دوست بود و با همه می‌جوشید. هیچ کس فکر نمی‌کرد، چنین کسی درصدد انهدام اسرائیل است.

سرلشکر سلامی افزود: او رخ در نقاب کشید و با دست‌های شما در عرش بدرقه شد و جان عزیزش را از دست داد، اما آرزوها و یارانش همچنان زنده هستند و راه او در حال طی شدن است.

پایان پیام/

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.