×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

جدیدترین ها

امروز : یکشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 3 March , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
قالیباف: غربی‌ها نشان دادند در لغو تحریم‌ جدی نیستند

به گزارش تهران۲۴، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی (یکشنبه ۲۲ خرداد) گفت: درگذشت جمعی از هموطنانمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در سانحه تلخ قطار مسافربری مسیر مشهد به یزد به خانواده‌های محترم جان‌باختگان و ملت ایران تسلیت می‌گویم و از خداوند متعال برای درگذشتگان رحمت و مغفرت و برای مصدومین و مجروحین این حادثه شفای عاجل مسئلت دارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ضروری است کمیسیون عمران با بررسی دقیق علل و عوامل وقوع حادثه و قصور احتمالی گزارش بررسی‌های کارشناسی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در سریع‌ترین زمان ممکن به نمایندگان ملت ارائه کند.

وی افزود: همچنین وظیفه خود می‌دانم تشکر وافر و عمیق خود و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از برگزاری دیدار حضوری و صمیمانه با رهبر معظم انقلاب و نظر لطف و رهنمودهای حکیمانه ایشان اعلام کنم.

قالیباف خاطرنشان کرد: حمایت‌های رهبر معظم انقلاب از مجلس یازدهم نه تنها باعث نادیده گرفتن نقاط ضعف و اشکالاتمان نمی‌شود، بلکه باور داریم که بار مسئولیت‌مان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در خدمت به مردم سنگین‌تر و عزممان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای تلاش بیشتر، راسخ‌تر می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تاکید مجدد رهبر معظم انقلاب بر عنوان مجلس انقلابی سرمایه بزرگ مسئولیت‌آور برای مجلس یازدهم است و تبیین اصول انقلابی ماندن مجلس توسط ایشان منشور مجلس انقلابی محسوب می‌شود.

وی افزود: رهبر حکیم انقلاب در میانه جنگ‌های شناختی که هدفش ناکارآمد نشان دادن مجلس یازدهم به عنوان یکی از ارکان مدیریتی کشور است، با اشاره به اقدامات ارزشمند اخیر مدال افتخار انقلابی بودن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به این مجلس اعطا فرمودند که سرمایه‌ای گران‌سنگ برای خدمت بهتر به مردم است.

قالیباف خاطرنشان کرد: ایشان پس از تثبیت این عنوان در منشور مجلس انقلابی اصول حاکم بر رفتار و عملکرد نمایندگان برای انقلابی ماندن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تبیین و نقشه راه دو سال پیش روی این مجلس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ترسیم کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما نمایندگان مجلس یازدهم شکر نعمت این منشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هگشا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عمل به اصلاح آن می‌دانیم و متعهد هستیم که تمام سعی و تلاش فردی و جمعی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای پایبندی به این اصول و اجرایی کردن توصیه‌ها به کار ببندیم.

وی افزود: از همه مردم خصوصا جوانان مومن و انقلابی می‌خواهیم منشور مجلس انقلابی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شاخص اصلی برای سنجش عملکرد مجلس و نمایندگان خود قرار دهند و با تذکرها و مطالبه‌های دلسوزانه و کارشناسی به ما کمک کنند تا در ریل تعیین شده در این منشور باقی بمانیم و در حوزه اختیارات و ظرفیت‌های مجلس به مردم بیش از پیش خدمت کنیم.

قالیباف با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مراسم سی و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: سنت هر ساله رهبر معظم انقلاب این بوده است که مکتب و خط امام را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از زوایای مختلف برای مردم به ویژه جوانانی که امام را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ندیده‌اند تشریح کنند تا هم از ضرورت روزافزون شناخت دقیق ابعاد شخصیتی امام راحل غفلت نشود و هم سدی در برابر تحریف و تخریب مکتب امام(ره) ایجاد شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: معنویت، عقلانیت و عدالت سه ضلع اصلی این مکتب است که امام راحل با شناخت درست اسلام و آشنایی نزدیک با مردم آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پایه حرکت انقلابی خود قرار داده‌اند و امروز ملت ما با اقتدار به الگوی امام بزرگوار قیام لله را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که از پانزدهم خرداد آغاز کرده و برای تحققش هزینه داده است، در پرتو راهنمایی‌های رهبر معظم انقلاب ادامه خواهد داد.

وی افزود: در همین راستا وظیفه حتمی دیگر که به خصوص در مجلس فرصت و زمینه پرداختن به آن فراهم است، جلوگیری از بن‌بست‌نمایی نسبت به اوضاع کشور است که منجر به یأس مردم خواهد شد. ما در مکتب خمینی عظیم آموخته‌ایم که تنها یأس مشروع و مطلوب مأیوس شدن از کمک ابرقدرت‌هاست. باید روی پای خودمان بایستیم تا به بن‌بست نرسیم. برای این کار به هویت خودمان و ایمان این مردم رشید تکیه داریم.

قالیباف خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که ما تصویب قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اقدامی خصمانه و غیرسازنده می‌دانیم که به معنای تاثیرپذیری مستقیم آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای از محافل صهیونیستی است. این اقدام همکاری‌های بسیار سازنده،‌ داوطلبانه و سخاوتمندانه ایران با آژانس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نادیده گرفته و مسیری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ گشوده است که تداوم آن حتما به سود مذاکرات جاری دیپلماتیک نخواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این اقدامات نشان می‌دهد که طرف مقابل در رسیدن به توافق خوبی که تحریم‌ها علیه ملت ایران رفع شود، جدی نیست. ما قاطعانه از اقدامات فنی و  حقوقی اخیر سازمان انرژی اتمی در پاسخ به قطعنامه ظالمانه اخیر و رفتار غیرسازنده کشورهای بانی آن حمایت کرده و ضمن استقبال از رای منفی دو کشور روسیه و چین به این قطعنامه تاکید می‌کنیم، تمرکز بر خنثی‌سازی تحریم‌، و ایجاد رونق اقتصادی با تکیه بر توان داخلی به گونه‌ای که منجر به گشایش در زندگی و شرایط معیشتی مردم شود، مهم‌ترین و قوی‌ترین پاسخی است که می‌توان به دشمنان و بدخواهان ملت سرافراز ایران داد.

قالیباف خاطرنشان کرد: در این ایام باخبر شدیم جناب آقای سید محمود دعائی نماینده ادوار مجلس به رحمت ایزدی پیوستند. این مصیبت وارده را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خانواده داغدار و معزز ایشان و مردم شریف حوزه انتخابیه‌شان و به همه دوستان، عزیزان و فرهنگ‌دوستان تسلیت عرض می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: انصافا جناب آقای دعائی از چهره‌های بااخلاص و انقلابی بود و از قبل از انقلاب در کنار امام و تا حیات امام در کنار امام بود و بعد هم در کنار مقام معظم رهبری چهره شناخته‌شده انقلابی و فرهنگی ما بودند.

وی افزود: همچنین مطلع شدیم که جناب آقای محمدتقی رنجبر، نماینده مردم شریف ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌صومعه‌سرا در دوره‌های اول، دوم، سوم و ششم مجلس شورای اسلامی به رحمت ایزدی پیوستند. این مصیبت وارده را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به خانواده داغدار ایشان و همینچنین به مردم شریف صومعه‌سرا عرض تسلیت و تعزیت داریم.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.